A   B   C   CS   D   E   F   G   GY   H   I   J   K   L   M   N   NY   O   Ö   P   Q   R   S   SZ   T   TY   U   Ü   V   W   X   Y   Z   ZS

57 alkalommal volt válogatott a következő klubokból: Sint-Truidense  (1.-10.) 1. FC Kaiserslautern  (11.-14.) Karlsruhe  (15.-23.) Dortmund  (24.-36.) VfB Stuttgart  (37.-54.) Ingolstadt 04  (55.-57.)
 7 válogatott gólt rúgott (Ebből 2 volt 11-es)

Csapatai (játékosként): 1996–1997 Ferencvárosi TC , 1997–1998 Vác , 1998–2004  Schalke 04, 2004–2006  Sint-Truidense, 2006–2007  1. FC Kaiserslautern, 2007–2008  Karlsruher SC, 2008–2011  Borussia Dortmund, 2011  VfB Stuttgart, 2011–  VfB Stuttgart

Ferencváros és Dunakanyar-Vác FC

A kilenc éves korától a nagyon tehetséges fiatalok közzé sorolták, első profi klubja az FTC volt. Két mérkőzésen szerepelt a Magyar Nemzeti Bajnokságban. Ugyanebben az évben a Dunakanyar-Vác FC-hez került. Nem játszott egyetlenegy mérkőzést sem. A következő évet a német Bundesligában kezdte.

Schalke 04

Schalke 04-nél eleinte az első csapat keretével készült, 2 szezon után a Bundesligában is bemutatkozhatott a 1999/2000-es szezonban, azonban 19 évesen nem sikerült megragadnia a Schalke első keretében, végül a vezetőség a harmadosztályú amatőr csapathoz irányította a több játéklehetőség reményében. A terveknek megfeleően itt rendszeres lehetőséghez jutott, magasan csapata legjobbja volt, szezononként 10 gól körül termelt, de ez sem tűnt elegendőnek ahhoz, hogy visszahívják az első csapathoz. Végül 2004-ben, 23 évesen Tamás úgy döntött, hogy nem vár tovább és inkább elfogadja egy kisebb csapat, a belga Sint-Truiden ajánlatát. A felnőttek között 8 mérkőzésen szerepelt, míg a tartalékok közt közel 100 mérkőzésen viselte a Schalke 04 mezét.

Sint-Truidense V.V.

A Jupiler League-ben szereplő K Sint-Truidense VV csapatában igazolt. Első évében 30 mérkőzésen 6 gólt, míg a másodig szezonjában 20 mérkőzésen 5 gólt jegyzett.

Kaiserslautern

2006-ban a Bundesliga 2-ben szereplő Kaiserslautern csapatába igazolt.

Karlsruher

2007-ben a Bundesliga 1-be frissen feljutó Karlsruher SC-be igazolt. A nyári átigazolások közül ő volt a legjobb döntés a Karlsruher vezetőségétől. 2007. augusztus 12-én a 1. FC Nürnberg ellen mutatkozott be és a mérkőzésen az ő duplájával nyertek 2-0-ra idegenben. Öt nappal később a ellen gólpasszt adott Maik Franz-nak. Szeptember 2-án Hajnal góljával 1-0-ra verték a bajnoki címvédő VfB Stuttgart-ot. Két héttel később a VfL Wolfsburg ellen gólpasszt adott Mario Eggimann-nak. A hónap végén ismét gólpasszt adott a Borussia Dortmund ellen 3-1-re megnyert hazai mérkőzésen Eggimann-nak.

Október 6-án a Schalke 04 ellen 2-0-ra megnyert idegenbeli mérkőzésen két gólpasszt adott Christian Timm-nek. November 4-én ismét gólpasszt adott az MSV Duisburg ellen Eggimann-nak. November 23-án a Hertha BSC ellen gólt szerzett. December 8-án gólt szerzett a VfL Bochum ellen a mérkőzés 24. percében. a mérkőzés végül 2-2-es döntetlennel zárult.

Az őszi teljesítménye alapján az ötödik helyre rangsorolta Hajnal-t a Kicker a támadó középpályások toplistáján. 2008. januárjában a Borussia Dortmund és a HSV Hamburg érdeklődött utána. A drukkerek Hajnal-t választották meg az őszi szezon legjobbjának. A német Kicker őszi álom tizenegyébe is beválasztották. Január közepén a Karlsruher megkezdte a tárgyalásokat a Dortmunddal Hajnal átigazolásáról.

A német téli szünet ideje alatt Törökországban edző táboroztak. A második edző mérkőzésen a Greuther Fürth ellen megnyert 2-1-re végződő mérkőzésen a 70. percben egy akció után gólpasszt adott, de kezezés miatt tizenegyest ítéltek a Karlsruhénak. A büntetőt Hajnal értékesítette. Az SSV Reutlingen ellen 5-2-re megnyert barátságos mérkőzésen duplázott. Január végén bejelentették, hogy nyártól négy évre a Borussia Dortmund játékosa lesz. Az utolsó felkészülési mérkőzésen a FSV Mainz 05 ellen ismét gólt szerzett.

Február 9-én a Hannover 96 ellen a 64. percben gólt szerzett, egy remek kontratámadás után ballal a jobb sarokba lőtte a labdát. A mérkőzés végül 2-2-es döntetlennel zárult. A hónap végén a VfB Stuttgart ellen ismét gólt szerzett. A 81. percben Kapllani Hajnal elé passzolta a labdát, aki két méterről a hálóba lőtte a labdát. Március 22-én a Borussia Dortmund ellen gólpasszt adott.  Április 16-án a MSV Duisburg ellen a 81. percben megszerezte a bajnokságban a nyolcadik gólját. Tíz nappal később a Werder Bremen csapata ellen gólpasszt adott Sebastian Freis-nek. A mérkőzés 3-3-as döntetlennel fejeződött be. Május 6-án az Energie Cottbus ellen ismételten gólpasszt adott Stefan Buck-nak.

Dortmund

2008. január 23-án írta alá 4 éves szerződését a Borussia Dortmunddal. Első dortmundi tétmmérkőzésén, a német szuperkupa-döntőn 2008. július 23-án kitűnően mutatkozott be, egy szabadrúgás-góllal járult hozzá a 2–1-es végeredményhez. A második félidőben lecserélték a magyar fiút, hogy hálálja meg a közönség a precíz gólt, és a pazar játékot amit Tamás mutatott, (hatalmas taps búcsúztatta) és hogy pihentethesse a BVB mestere a csapat egyik legjobbját. A mérkőzésen remek teljesítményt nyújtott a gólján kívül is, példának okáért majdnem ollózott egy gólt, kevéssel ment csak el a labda a kapu mellett. Roppant hasznos tagja volt a csapatnak.2009 őszén megsérült, de klubjában általában stabil tagja a kezdőcsapatnak. 2010-ben megsérült és felépülése után nem számítottak rá kezdőként. 2011. januárjában kölcsönvette a VFB Stuttgart.

Stuttgart (2011 kölcsön)

2011. január 31-én kölcsönadták a VfB Stuttgartnak, azzal a szándékkal hogy segítségével sikerül elkerülni a VFB-nek a kisesést. 2011. február 27-én Hajnal szerezte az első gólt a Eintracht Frankfurt ellen. A végeredmény 2-0 Stuttgartnak.

2011. május 7-én Hajnal véglegesen a VfB Stuttgart játékosa lett mivel sikerült elkerülni a kiesést amiben Hajnalnak nagy szerepe volt.

Stuttgart (2011 (végleg)-2013)

FC Ingolstadt

A válogatottban:

Hajnal szabadrúgása Málta ellen Budapesten
Hajnal első mérkőzését a magyar válogatottban 2004. október 9-én játszotta a stockholmi, Råsunda Stadionban Svédország ellen. A találkozó 3–0-s svéd sikerrel zárult. 2007. október 17-én megszerezte első válogatott gólját a Lengyel válogatott ellen Łódź-ban. A 81. percben tizenegyesből volt eredményes. 2008. augusztus 20-án Montenegró ellen a 55. percben Vadócz beadása után Hajnal átvette a labdát, majd kilőtte a bal alsót, ezek után a 88. percben Halmosi harcolt ki tizenegyest egy megugrás után, a büntetőt Hajnal értékesítette. A mérkőzés 3-3-as döntetlennel zárult. 2009. április 1-jén Málta ellen 7. percben szabadrúgásból szerzett vezetést a válogatottnak. 2011. február 9-én Azerbajdzsán ellen a második félidőben lépett pályára, majd a 81. percben egy remek csel után védhetetlenül lőtte ki az azeri kapu bal alsó sarkát.

11. 2007 (03-24) Montenegró - Magyarország 2 : 1 1. FC Kaiserslautern
12. 2007 (03-28) Magyarország - Moldovai Köztársaság 2 : 0  64' 1. FC Kaiserslautern
13. 2007 (06-02) Görögország - Magyarország 2 : 0 1. FC Kaiserslautern
14. 2007 (06-06) Norvégia - Magyarország 4 : 0 1. FC Kaiserslautern
15. 2007 (08-22) Magyarország - Olaszország 3 : 1  59' Karlsruhe
16. 2007 (09-08) Magyarország - Bosznia és Hercegovina 1 : 0  72' Karlsruhe
17. 2007 (09-12) Törökország - Magyarország 3 : 0 Karlsruhe
18. 2007 (10-17) Lengyelország - Magyarország 0 : 1  89' 80'* Karlsruhe
19. 2007 (11-17) Moldovai Köztársaság - Magyarország 3 : 0 Karlsruhe
20. 2007 (11-21) Magyarország - Görögország 1 : 2  76' Karlsruhe