Magyarország
1:1 | ||
(1:0) |
Oroszország
Időpont: | 2010.03.03. | Helyszín: | Győr, ETO Park |
Vezette: | Simnuvic, horvát | Nézőszám: | 10423 |
Király Gábor
Horváth Gábor
Bodnár László
Juhász Roland
Vanczák Vilmos
Bodor Boldizsár
Szélesi Zoltán
Buzsáky Ákos
Rudolf Gergely
Huszti Szabolcs
Torghelle Sándor
Akinfeev Igor
Kolodin Denis
Anyukov Aleksandr
Ignashevich Sergei
Yanbaev Renat
Semshov Igor
Zyryanov Konstantin
Denisov Igor
Bilyaletdinov Diniyar
Semak Sergei
Pogrebnyak Pavel
Szövetségi kapitány: Erwin Koeman
Góllövők: Vanczák Vilmos /37 , Biljaletgyinov/58
Cserék: Buzsáky Ákos -> Tőzsér Dániel /45 , Akinfejev -> Gabulov /45 , Semsov -> Arsavin /45 , Pogrebnjak -> Pavljucenko /45 , Bodor Boldizsár -> Hajnal Tamás /63 , Horváth Gábor -> Dárdai Pál /72 , Rudolf Gergely -> Szalai Ádám /78 , Kologyin -> V. Berezuckij /83 , Biljaletginov -> Bistrov /84 , Huszti Szabolcs -> Koltai Tamás /89
Kiállítások: Gyeniszov/88 Kommentár:
Barátságos találkozó a világranglista jelenlegi 12. helyezettje ellen. Minket most éppen a 48. helyre sorolnak. Az időpont viszont olyan, hogy a két ország játékosainak többsége nincs még játékban, a pihenő időszak tart, vagy éppencsak véget ért. (A magyar bajnokság egy hete kezdődött, az orosz pedig tíz nap múlva kezdődik. Nálunk a légiósok is alig játszanak még, az oroszoknál pedig zömmel a hazai bajnokság szereplői lépnek pályára.) Jelenleg mind a két csapatnak holland edzője van, de az oroszoknál már biztos, hogy a kapitány most irányítja utoljára a válogatottat.
A mérkőzést mi kezdtük aktívabban, de az első kapurarúgás a vendégek nevéhez fűződik. Mind a két csapat vezetett akciókat, de az oroszokon nem sok lelkesedés látszott, sőt akarat sem igazán. Az első veszélyesebbnek tekinthető helyzet a huszadik percben Anjukoc távoli, mintegy huszonöt méteres, lövése volt, ami a jobb sarkot kerülte el. Az első félóra vége előtt Huszti ugyanilyen távolságból próbálkozott, de lövése legalább három méterrel szállt a kapu mellé. A harmincnegyedik percben aztán egy valódi helyzetet is összehoztunk, a saját kapunk előtt. Az orosz csapat jobbról végzett el szögletet, a beemelt labdára Király mozdult ki, de nagyon alászaladt, így Janbajev fejelhetett. A hálóba tartó labdát Bodor a kapufa mellett állva, a gólvonalról vágta ki. Öt perc múlva megszületett a gól is. Huszti végzett el szabadrúgást jobbról, a sarokból. A középre csavarodó labdát a védelem kifejelte. Bodor érkezett jól és tizennyolc méterről kapura lőtte. Lövése elakadt a védelemben, majd a nagy kavarodásban Juhász is megpróbálta megcélozni a kaput, de mind a két kísérlete védőt talált. A második után a labda kipattant balra, ahol a felfutó Vanczák, nyolc méterről ellőtt a kapus mellett, aki még beleért és így a becsúszó orosz védő megelőzte a labdát, ami begurult a bal alsóba. (1-0)
Öt perc múlva a tizenhatosnál Pogrebnyak labdázgatott, majd rátűzte és lövése alig kerülte el a bal alsó sarkot.
A második félidő kezdete nem úgy mutatta, mintha az oroszoknak nagyobb kedvük lenne játszani. Fölényben voltunk, többet volt nálunk a labda és ügyesebben is bántunk vele. Bár a vendégcsapat játéka ennek ellenére szervezettebbnek, biztosabbnak tűnt. Az első negyedóra vége előtt egyenlítettek is. Igaz, ez sem ment volna nélkülünk. Balról végeztek el szögletrúgást. A labda az ötösön belülre szállt Biljaletgyinovhoz, aki annak ellenére, hogy Királyon kívül hat-hét magyar játékos is ott tartózkodott, mégis zavartalanul, térddel küldhette a labdát a kapuba. Játékosaink, Királlyal az élen, csak nézték a jelenetet. (1-1)
A gól után gyorsan ismét fölénybe kerültünk, az oroszok átengedték nekünk a pálya nagy részét. A hatvannyolcadik percben a vendégek térfelén sikerült labdát szereznie Husztinak. Négy védőre éppen négy meginduló magyar jutott, de Huszti a lövés mellett döntött, azonban az előtte lévő oroszt találta telibe. Több helyzetet is kidolgoztunk még, de vagy a védelem hatástalanította a támadást, vagy a befejezésnél nem sikerült eltalálni a kaput. Négy perccel a vége előtt volt talán a legnagyobb lehetőségünk, amikor egy tértölelő átadás után Torghelle Szalai elé tette a labdát, aki tizenötről tűzte kapura és Gabulov csak bravúrral tudott hárítani szögletre. A beívelt labdát Vanczák fejelte ismét kapura, de Gabulov most is résen volt. Az utolsó percben Gyeniszov megkapta második sárgáját (nem hagyott elvégezni egy szabadrúgást), így el kellett hagynia a játékteret. A hosszabbítás perceiben még Tőzsér húsz méterről kapura küldött szabadrúgása jelentett esélyt, de a labda elkerülte a bal felsőt - ha csak centikkel is.
Egy erős ellenfelet akartak választani az EB-selejtezőkre felkészülés jegyében, de ez nem jött össze. Az orosz válogatott egyszerűen nem akart játszani. A második félidő első negyedóráját kivéve gyakorlatilag átengedték a terepet a mieinknek. Fölényben is voltunk, de ez ellen az orosz csapat ellen nyerni kellett volna.