Előző 567. Világbajnoki csoportmérkőzés 3. csoport (12. VB Spanyolország) Következő

(2:0)

Időpont: 1982.06.17. Helyszín: ismeretlen
Vezette: Lacarne, algériai Nézőszám: 38000

Szövetségi kapitány: Mészöly Kálmán

Góllövők: Bertoni/27 , D. Maradona/29 , D. Maradona/57 , Ardiles/62 , Pölöskei Gábor /76

Cserék: Valdano -> Calderón /25 , Martos Győző  -> Fazekas László  /46 , Tarantini -> Barbas /51 , Kiss László  -> Szentes Lázár  /62

Az Argentín csapat nagyon erős volt. Kilenc már világbajnokságot nyert labdarúgó játszott a válogatottban. A szövetségi kapitány attól tartott, hogy megpróbálnak lerohanni bennünket. Ezért nyomatékosan felhívta a gárda figyelmét arra, hogy próbálják meg az első 15-20 percet gól nélkül kihúzni. Azt is kérte, ha sikerült megszerezni a labdát támadjanak bátran, ne ijedjenek meg a lehetőségtől.

Nézzük, ezekután hogyan alakult a mérkőzés:
Az első félidő elején valóban nagy erejű támadásokat indítottak az argentínok, de hősies védekezéssel sikerült hárítani minden próbálkozásukat. Csakhogy hiába múlt el 15-20 perc a rohamok csak nem akartak alább hagyni.
27.perc: Nyilasi  csak szabálytalanul tudta akadályozni a bal oldalon a 16-osra betörni akaró Ardiles-t. A szabadrúgást Kempes ívelte keresztbe a kapu előtt és Gallegó magasra ugorva lefejelte az 5-ösön álló Bertoni elé, aki jobbal a kapu jobb oldalába lőtt. 1-0
29.perc: A bal oldalon Bertoni kapott labdát. Kilépett a védők közül és 15 méterről, nagy erővel, laposan lőtt kapura. Mészáros  vetődve ugyan elérte a labdát de csak beleütni tudott. A labda felfelé pörgött ugyan, de továbbra is a kapu felé tartott. Maradona utánna vetette magát és hiába próbálta Sallai  minden eszközzel megakadályozni, mégis a jobb sarokba fejelt. 2-0
57.perc: Kempes kiváló labdát adott Maradonának. ő váratlanul és óriási sebességgel indult meg, majd 12 méterről hatalmas erejű ballábas bombát küldött kapura. A rendkívül gyors labdába Mészáros  csak éppen beleérni tudott. A kezéről a labda a jobboldali kapufára, onnan pedig a kapu bal oldalába vágódott. 3-0
62.perc: Most Olguin tört előre és 16 méterről célozta meg a kapunkat. A labdát Mészáros  óriási bravúrral kapufára tolta, ami onnan kifelé pattant éppen Bálint  elé. A védő fejjel akart hazaadni kapusának, de nem vette észre az érkező Ardiles-t, aki közelről a hálóba lőtt. 4-0
76.perc: Végre egy igazi magyar támadás futott. Pölöskei úgy húsz méterre az argentín kaputól kapott labdát. Olguin megpróbálta zavarni, de a csatár egy remek csellel becsapta és 17 méterről teljes erővel bombázott a jobb alsó sarokba. 4-1

Az egész találkozó jellegére jellemző, hogy a magyar gólt eredményező lövés mindössze a második volt ami az Argentín kapura ment. Mindent összevetve nem voltunk egyenlő ellenfelei az Argentín válogatottnak.