Előző 566. Világbajnoki csoportmérkőzés 3. csoport (12. VB Spanyolország) Következő

Salvador

Időpont: 1982.06.15. Helyszín: Elche, Nuevo Estadio Altabix Térkép
Vezette: Jaszef el-Doj, bahreini Nézőszám: 2000

Szövetségi kapitány: Mészöly Kálmán

Góllövők: Nyilasi Tibor /4 , Pölöskei Gábor /11 , Fazekas László /24 , Tóth József /51 , Fazekas László /54 , Ramírez/65 , Kiss László /70 , Szentes Lázár /71 , Kiss László /73 , Kiss László /77 , Nyilasi Tibor /83

Cserék: Rugamas -> Ramírez /28 , Törőcsik András  -> Kiss László  /56 , Müller Sándor  -> Szentes Lázár  /69 , Ventura -> Fagoaga /79

Az előzetes formabecslések alapján a leggyengébb ellenféllel kerültünk össze. Természetes tehát, hogy mindenki győzelmet várt.

A találkozó eseményei:
4.perc: Fazekas  balról ívelt a kapu elé. Nyilasi -ra nem figyeltek és ő hét méterről fejelt a felső léc alá. 1-0
11.perc: Most Pölöskei  ugrott ki. Becsapta a védőjét és a 16-oson belülről, meglehetősen éles szögből erőteljes lövést zúdított a kapu bal oldalába. 2-0
24.perc: Fazekas  ismét a baloldalon hozta fel a labdát. 22 méterre járt a kaputól, amikor úgy látta érdemes lövéssel is megpróbálkoznia. Ballábas, nagyerejű bombája, szinte védhetetlenül vágódott a kapu bal felső sarkába. 3-0
51.perc: Újra a bal oldalon futott a támadás. Most Tóth  vezette fel a labdát. Amikor az ötössel egymagasságba ért, megpróbált laposan beadni. Jovel azonban belelépett a labda útjába és így az visszakerült Tóth -hoz. A kapus közben kimozdult így rés nyílt a kapu felé, amit jól látott meg a magyar játékos és nehéz szögből ugyan, de mégis biztosan csavart a hálóba. 4-0
54.perc: Nyilasi az újra csak a bal oldalon felfutó Fazekas-hoz továbbított, aki miután a rátámadó Castillo-t becsapta, tíz méterről talált a jobb alsó sarokba. 5-0
65.perc: Gonzales már a 16-oson belül járt, kicselezte Müller-t és Ramírezhez továbbított. A játékos a vetődő Mészáros  mellett gurított a kapuba. 5-1
70.perc: Jobboldali szöglethez jutottunk, amit Fazekas  laposan küldött a kapu elé. Az érkező labdát Kiss  fordulásból, tíz méterről bombázta a kapuba. 6-1
71.perc: Nyilasi  a bal oldalon egészen az alapvonalig futott, majd hátra az ötös közepe felé gurított. A nagy lendülettel érkező Szentes  elegánsan helyezett a kapu közepébe. 7-1
73.perc: Kiss  a bal oldalon a kaputól mintegy húsz méterre jelent meg és pontos labdát kapott Nyilasi tól. Észrevette, hogy Mora meglehetősen kint áll, és tizennégy méterről a kapus feje felett csavart a hálóba. 8-1
77.perc: Nagy volt a kavarodás a kapu előtt. A legszemfülesebbnek Kiss  bizonyult, aki az egy pillanatra elé került labdát nagy erővel a kapu közepébe lőtte. 9-1
83.perc: Nyilasi,  mint az első gólnál, most is a kaputól hét méterre várta a beívelt labdát. Most Tóth  küldte hozzá, de ő most is fejjel továbbította a háló bal oldalába. 10-1

A találkozóról talán nem is kell mást mondani. Mindenesetre gyenge ellenfél ide, vagy oda, bemutatkozásnak nem volt rossz ez a teljesítmény.

A mieink csúcsot döntöttek: VB-n még egyetlen csapatnak sem sikerült tíz gólt lőnie egyetlen mérkőzésen! Sőt a kilencgólos különbség is eddig csak kétszer fordult elő. Egyszer, 1954-ben szintén a mi válogatottunknak sikerült, amikor a Koreai Köztársaságot vertük meg 9-0-ra. Másodszor 1974-ben Jugoszlávia verte ilyen arányban Zaire csapatát.

Kiss
három gólja is ritkaságnak számított. Eddig világbajnokságon csupán 1962-ben Albert  Bulgária ellen, Kocsis  1954-ben a Koreai Köztársaság ellen ért el ennyit. Igaz, Kocsis  1954-ben a németeknek rúgott egy mérkőzésen négyet is!