9 Salgótarjáni BTC Salgótarjáni Bányász Torna Club  32 10 6 16 32 55 37% 26
14 ESMTKErzsébet Spartacus Magyar Testgyakorlók Köre  32 9 4 19 33 72 32% 22
15 Szolnoki MÁV  32 8 5 19 33 69 33% 21
16 DVSC  32 8 3 21 37 76 33% 19
17 Mogürt SC  32 4 2 26 23 34 41% 10
Kommentár

Igazuk lett azoknak akik az előző évi jó szereplés ellenére féltették az Újpestet  nem túl fiatal csapata miatt. Elég csak a tabellára nézni és látható a visszaesés. A Kispestet  sok sérülés hátráltatta a jobb eredmény elérésében. Az MTK  erősített, de még nem érett össze a csapata.

Az élen a Csepel , a Vasas  és a Ferencváros  vívott kiélezett küzdelmet. A sikert a csepelieknek egységes, jól együtt dolgozó csapatuk hozta. Nem játszottak náluk nagy sztárok, mint a vetélytársaknál, de egyszerű, megbízható játékuk meghozta gyümölcsét. A csapatban mindössze 16 játékos lépett pályára (ketten csak egyszer).

Az utolsó forduló előtt még így álltak a csapatok: Csepel  50 pont 69-29, Ferencváros  50 pont 74-35, Vasas  49 pont 74-31. Ráadásul az utolsó mérkőzések Vasas -MTK , Csepel -Ferencváros .A csepeli mérkőzés győztese biztosan bajnok, ha döntetlen, akkor győzelemmel még a Vasas  is bejöhet az első helyre. Senki nem mondhatja, hogy a piros-kékeken múlott, hiszen simán verték 2-0-ra ellenfelüket.

A csepeli stadionban még soha nem volt ennyi néző. 35.000 ezren szorongtak és várták a diadalt. Azután döbbenten, szinte dermedten ültek, mert az első 3 perc alatt minden veszni látszott. A Ferencváros  2-0-ra vezetett. De lassan felengedhettek, mert mire 15 perc eltelt, már 2-2 volt az eredmény. Sőt szünetben már a Csepel  3-2-es vezetésének örülhettek. A második félidőben 11-est ítélt a játékvezető a Ferencváros  javára és Deák  nem hibázott. 3-3! Közben Kamarás játékvezető a csepeli Rédeyt vitatkozás miatt kiállította. Sőt, a hazaiak két játákosa, Nagy III. és Kónya I. összefejelt és mindkettő ápolásra szorult. Mostmár csak 8 csepeli volt a pályán! De ez még nem elég, Lakat  és Szentesi összeverekedtek, ezért a játékvezető mindkettőjüket leküldte. 7 csepeli állt szemben 10 ferencvárosival. De a Csepel  támadt! Fenyvesi előre rohant a jobbszélen, a beadása azonban a Ferencváros  kapusához, Hennihez  érkezett, akiről kipattant a labda. A közben oda érkező Pintér  pedig a hálóba gurítot. 4-3! Bajnok a Csepel Munkás TE .

A Vasas SC -EMTK  és az MTK -Szolnoki Máv  mérkőzések 9-0-ja volt a legnagyobb különbség, de a legtöbb gól a 10-3-ra végződött Újpesti TE -SZAC  találkozón esett.

A tizenhetes mezőny még a félidőig sem tartott a MOGÜRT  visszalépése miatt.

Kiesett az Elektromos Munkás , az EMTK , a Szolnoki MÁV , a Debreceni VSC  és a MOGÜRT SC . Feljutott az Erzsébet-Soroksár , a Goldberger AC , a KISTEXT , és a Tatabányai SC .

Az NSB március 9-i ülésén hozzájárult a TOTÓ játék bevezetéséhez. Az "embersport-fogadások" keretében az október 19-i fordulóban lehetett előszőr tippelni.