Időpont: 1966.06.05. Helyszín: Budapest, Népstadion Térkép
Vezette: Campanti, olasz Nézőszám: 35000

Szövetségi kapitány: Baróti (Kratochvill) Lajos

Góllövők: Farkas János /44 , Bene Ferenc /45 , Bene Ferenc /65 , Kuhn/67

Cserék: Allemann -> Vulleumier /46 , Dürr -> Künzli /46

A svájciak úgy érkeztek hozzánk, hogy bíztak a pontszerzésben.

Egészen a 44. percig úgy látszott megvalósulhatnak a vendégek reményei. Hiába játszottunk ugyanis mezőnyfölényben, csak ekkor szerzett vezetést a magyar csapat. Egy parádés Albert  - Farkas  összjáték után Farkas  mintegy 8 méterről nagy erővel lőtt a felső léc alá. Egy perc múlva már 2:0 volt a Népstadion eredményjelzőjén! Ezúttal Bene  kapott labdát Albert- től és élt is a kínálkozó lehetőséggel.
A második játékrész sokkal kiegyenlítettebb játékot hozott, mint az előző. Ennek ellenére Bene  mégegyszer betalált a svájciak kapujába. A három magyar gólra a vendégek csak most tudtak egyel válaszolni.

A VB főpróba jól sikerült. Bár a szövetségi kapitány kritikusan megjegyezte: "A nagy melegben kényelmes játékot láttunk. Több frissességet vártam a csapattól."