9 Budapesti Torna Club (BTC)  22 6 5 11 21 36 37% 17
10 Budapest Honvéd FC  22 3 9 10 15 28 35% 15
11 MAC Magyar Athletikai Club  22 3 2 17 10 37 22% 8
12 MAFC Műegyetemi Atlétikai és Football Club  22 2 4 16 10 42 20% 8
Kommentár

Az MTK  bár egyetlen vereséget sem szenvedett az őszi időszakban mégsem sikerült a tabella élére kerölnie. Ott az UTE  és az FTC  váltotta egymást. Tavasszal viszont, bár az MTK  mind a két említett együttestől kikapott mégis sikerült az élre küzdenie magát és ott is maradt a bajnokság végéig. Érdekesség, hogy ebben az idényben az MTK -ban védett a kiváló kapus, Plattkó . Pontosabban hét és fél hónapig, 1922. szeptember 3-tól 1923. április 15-ig. De volt évközben olyan is, hogy a későbbi bajnok kénytelen volt egy tartalékos hátvédet állítani a kapuba, mert Plattkó  és Fábián külföldön tárgyaltak, Kropacsek  megsértődött, mert mellőzik, az ifjúsági csapat kapuvédője pedig ifjúsági bajnokin szerepelt.

Furcsa és botrányos jelenetekkel tarkított volt az MTK -VAC  találkozó is. Az egész találkozó végig nagyon feszült hangulatú volt, illetve nem egészen végig. A második félidő közepe táján, 2:1-es VAC  vezetésnél, előszőr a játékvezető 11-es helyett csupán egy a 16-os előli szabadrúgást ítélt az MTK  javára, majd egy ártatlan helyzetben igyekezett "jóvá tenni" előbbi hibáját és büntetőt ítélt. Az egyébként is feszült játékosok előbb a bírónak, azután egymásnak estek. A tumultushoz a közönség is csatlakozott és érdekes, hogy ők akadályozták meg a nagyobb verekedést. A kiérkező rendőrség lassan megtisztította a pályát, de a mérkőzést már nem folytatták. A játékvezető ugyanis, miközben a labdarúgók egymással és a közönséggel voltak elfoglalva "angolosan távozott". Az MLSZ végül zárt kapuk melletti újrajátszást rendelt el, de csak a még hátra lévő időre. Ez az idő mindenki szerínt 22 perc volt, csak a játékvezető mért 28 percet, de az ő "óráját" tekintették hivatalosnak. Az újrajátszás az MTK  11-esével kezdődött, amit a mindig biztos lábú Braun  a kapufára rúgott. Óriási küzdelem bontakozott ki és végül a 23. percben a kaputól húsz méterre ismét Braun  állt a labda mögé és most a sorfal résén keresztül is betalált a kapuba. Az eredmény tehát döntetlen lett.

Az év folyamán elkészült az UTE  stadionja is a Megyeri úton Hajós Alfréd  tervei alapján. A pálya avatón az FTC  ellen játszottak az újpestiek  és 2-1 arányú győzelmet arattak.

A legnagyobb arányban 11-0-ra az MTK  a MAFC  csapatát győzte le.

Kiesett a MAC  és a MAFC , feljutott a 33FC , és az UTSE .

A vidék bajnokai: Szegedi AK , DVTK , Szombathelyi AK , Pécsi SC, Kecskeméti AC, DVSC . Közülük a legjobbnak a Szombathelyi AK  bizonyult. Az MLSZ vissza hozta azt a lehetőséget, hogy a legjobb vidéki csapat kihívhatta a budapesti bajnokot és megküzdhetett az országos bajnoki címért. Ezen a mérkőzésen az MTK  kapuját már ismét Kropacsek  védte. A szombathelyiek  két gólos vereséget szenvedtek, így az MTK  most már viselhette az országos bajnoki címet.

Március elsejétől 10%-al kevesebb maradt a kluboknak a mérkőzések bevételéből, pontosabban 20 filléres bélyeget kapcsoltak a belépőjegyekhez. Ennyi volt az olimpiai adó, ennyit kellett ugyanis befizetni, az MLSZ által indított olimpiai alapba minden eladott jegy után.