(1:2)

Időpont: 1934.12.16. Helyszín: Dublin, Dalymount Park Térkép
Vezette: Langenus, Belga Nézőszám: 25000

Szövetségi kapitány: Dietz Károly dr.

Góllövők: Avar (Auer II.) István /19 , Vincze Jenő /30 , Donelly/36 , Bermingham/62 , Avar (Auer II.) István /85 , Markos Imre /86

Cserék: Háda József  -> Szabó Antal  /46 , Seres (Streba) Gyula  -> Győri II. József  /46

Először találkozott egymással a két csapat.

Nagy volt a különbség a két válogatott között. Ez leginkább az öszjátékban, a szervezettségben nyilvánult meg.
Az első félidőben kétgólos előnyünre tettünk szert és meg is nyugodtunk az eredményben. Ezt azonban még a szünet előtt szépíteni tudták vendéglátóink.
Amikor azonban a második játékrészben 11-esből egyenlítettek, elkezdtünk igazán játszani. Ez ellen már nem volt ellenszerük. Bár azért ez kis túlzás, hiszen a 85. percben még 2:2 állt az eredményjelzőn. De két perc két gólt hozott és magabiztosnak mondható győzelmet arattunk.

A találkozó eredetileg nem számított a hivatalos mérkőzések sorába, mert nem az MLSZ, hanem a profi szervezet állította össze a csapatot.