9 Budapesti Torna Club (BTC)  22 6 5 11 22 48 32% 17
11 BAK Budapesti Atlétikai Kör  21 4 5 12 21 41 34% 13
12 Budapesti MÁVAG  20 3 3 14 22 66 25% 9
Kommentár

Az év politikailag meghatározó eseménye a Tanácsköztársaság és ennek a sportra is jelentős kihatása volt.

Az MTK , bár gólaránya most is elsöprő (116-20) volt, mégis csak 4 ponttal nyerte a bajnoki idényt, viszont megszakítás nélkül már harmadszor. Sőt a tavaszt az FTC  kezdte az első helyen. Biztosan hozzájárult ehhez a megingáshoz az is, hogy még a bajnokság elején kapusuk, a kitűnő Knapp Miksa  váratlanul életét vesztette. Januárig tartott mire megfelelő utódot találtak.

Az 1919 június 8-án az FTC -vel játszott mérkőzésen vált biztossá a győzelem. A mérkőzést 2-0-ra nyerték, a találkozó be sem fejeződhetett, mert a sorozatos botrányok miatt a 85. percben félbeszakadt. A mérkőzés után mind a két csapat Bécsbe utazott nemzetközi mérkőzéseket játszani. Ekkor lépett át az FTC -ből a bécsi WAC-ba Payer Imre  és talán ő volt az első magyar játékos aki külföldi csapatban kezdte rúgni a labdát. Már ugyanebben az évben is sokan követték példáját.

Három mérkőzést nem játszottak le, de azok eredménye a végső sorrendet (emberi számítás szerínt) már nem befolyásolhatták volna.

A legnagyobb gólkülönbségű mérkőzéseket az MTK  játszotta. MTK -MÁV Gépgyár  13-0 valamint MTK -TTC  14-1.

Kiesett a MÁV Gépgyár , feljutott a MAC , a MAFC , az NSC  és az UTSE .

Június folyamán az MTK  és az FTC  bécsi és német portyán vett részt nagy sikerrel. Bécsben arra is felkérték a két csapatott, hogy játszanak egymás ellen. Ezt a mérkőzést az MTK  5-0-ra nyerte.

Az MLSZ kíirta az első ifjúsági bajnokságot. A győzelmet az MTK  fiataljai szerezték meg.