Törökország

Időpont: 1990.09.05. Helyszín: Budapest, Szusza Ferenc Stadion Térkép
Vezette: Listkiewicz, lengyel Nézőszám: 3000

Szövetségi kapitány: Mészöly Kálmán

Góllövők: Kovács Kálmán /3 , Kozma István /5 , Kiprich József /8 , Tanju-Çolak/54 , Kiprich József /74

Cserék: Szalma József  -> Keller József  /46 , Hakan V. -> Mehemet /46 , Marozsán János  -> Petres Tamás  /60 , Kozma István  -> Urbányi István  /66 , Oguz -> Ümit /75 , Bücs Zsolt  -> Eszenyi Dénes  /80 , Yusuf -> Savas /80

1956 óta mindig legyőztük a töröt válogatottat. Reméltük, most sem lesz ez másként.

Ami az első percekben történt, azt még a legvérmesebb reményekkel rendelkező szúrkolók sem remélték. Fergetegesen kezdett a magyar válogatott. A fergeteghez gólok is társultak. Nyolc perc telt el és 3-0-t mutatott az eredményjelző tábla. A csapat minden K-betűse betalált a vendégek kapujába. Sokan számítgatták, hogyha ezt így folytatjuk, akkor túlszárnyaljuk a nemzetközi mérkőzések 1951-es gólrekordját (Angila-Ausztrália 17-0), sőt akár elérhetjük a skót bajnokságban felállított világrekordot is, amikor az Arbroath 36-0-ra diadalmaskodott.
De nem folytatódott abban az iramban és a törökök is magukhoz tértek kissé. A győzelem persze egy ilyen kezdés után már nem foroghatott és nem is forgott veszélyben.