Magyarország
![]() |
1:2 |
![]() |
(1:1) |
Wales
Időpont: | 2004.03.31. | Helyszín: |
Budapest, XIV. ker., Puskás Ferenc Stadion ![]() |
Vezette: | Meyer, német | Nézőszám: | 8000 |
Babos Gábor
Komlósi Ádám
Stark Péter
Pető Zoltán
Bodnár László
Lisztes Krisztián
Molnár Balázs
Lőw Zsolt
Gera Zoltán
Torghelle Sándor
Kenesei Krisztián
Jones Paul
Gabbidon Danny
Thatcher Ben
Page Robert
Vaughan David
Koumas Jason
Savage Robbie
Melville Andy
Robinson Carl
Taylor Gareth
Earnshaw Robert
Szövetségi kapitány: Lothar Matthäus

Góllövők: Kenesei Krisztián

Cserék: Kenesei Krisztián












Kiállítások: nem volt kiállítás Kommentár:
A találkozó a január 25-én életét vesztett labdarúgó, Fehér Miklós emlékmérkőzése volt.
A mérkőzés kezdete előtt az óriáskivetítőn mindenki láthatta Fehér Miklós válogatott góljait. Ezután egy perces csönddel emlékeztek a fiatal sportemberre.
Ez a Matthaus vezette válogatott első mérkőzése hazai közönség előtt. A kapitány céljairól beszélve elmondta, hogy gyors, kombinatív, támadószellemű játékot játszó csapatot akar építeni, hogy a közönség is visszatérjen a lelátókra. Ez a találkozó nehéz lesz, de gólokat és maximális odaadást vár a csapattól.
A walesiek nem a legjobb összeállításban lépnek pályára, hiszen a két legnagyobb név (Giggs, Bellamy) hiányzik az együttesből és az utolsó pillanatban velük együtt tíz helyen is módosult a keret, mert sokan lemondták a szereplést.
A kezdő sípszó után gyorsan nyilvánvalóvá vált, hogy az elképzeléseket betartva, változatos támadójátékra törekszünk. A walesi védők kissé lassabb, darabosabb mozgását igyekezett kihasználni a két gyors csatár, Torghelle és Kenesei. Sok szép támadást vezettünk és többször is gólhelyzetet alakítottunk ki. A tizennyolcadik percben azután a vendégek tizenhatosára betörő Lisztest csak szabálytalanul tudták megállítani. A büntetőt Kenesei nagy erővel lőtte a jobb alsóba.
Még örülni sem igazán volt időnk, amikor egy walesi szabadrúgást Koumas húsz méterről kapura csavart. A labda telibe találta a bal kapufát, de onnan a hálóba csapódott. Néhány perc múlva ismét szabadrúgásból veszélyeztettek a vendégek. Thatcher lapos lövését kellett bravúrral hárítania Babosnak.
A félidő második felében a walesi játékosok szabálytalanságokkal és lesre állítással széttördelték a játékot.
A második félidő első felében minden éppen ott folytatódott, ahol a szünet előtt abbamaradt. Akciót szinte nem is láthatott a közönség. A hetvenedik percben végre történt valami. Torghelle visszagurította a labdát a felfutó Gerának, aki azonnal lőtt. A labda ugyan fölészállt, de ez a lövés mintha megadta volna a jelet és ismét lehetett látni a pályán támadásokat. Mind a két oldalon voltak helyzetek.
A nyolcvanadik perc környékén Lőw 120 másodperce következett. Először Szabicstól kapott labdát és tíz méterről, éles szögből célozta meg a kaput. Lövését a portás hárította. Azután súlyos hibát vétett, aminek következtében a labda Earnshawhoz került, aki tisztán indulhatott a kapu felé. Egy csellel becsapta Babost is és a hálóba gurított.
Az utolsó percben még a walesi kapusnak kellett egy Gera-lövést bravúrral szögletre tolnia. Az eredmény már nem változott.
A lefújás után a játékosok összeakaszkodtak és kis híján verekedés alakult ki. Végül ezt sikerült elkerülni, de ez a mérkőzés így sem volt méltó megemlékezés.
Matthaus szerint a játékosok hozzáállásával nincs probléma, de akadnak még hibák. Sokak szerint a válogatott az eltelt mintegy három hónapban semmit nem fejlődött. Persze türelmesnek kell lenni, hiszen egy új csapat építéséhez idő kell. Azonban a legnagyobb bajt az jelenti, hogy nem látni milyen koncepció alapján épül az az új csapat.